ŽIVOT VE MĚSTĚ JDE DÁL, KORONAVIRU NAVZDORY

RNDr. Michal Pobucký, DiS.

5. 10. 2020

Vážení občané,

situace ohledně koronaviru se mění zde dne na den a opatření z hodiny na hodinu. Znovu vás proto musím vyzvat, abyste sledovali veškeré informační kanály města, a jen vás chci ujistit, že jsme znovu nic nenechali náhodě, nečekáme pasivně, co přijde shora, a jsme připraveni pomoci všude, kde to bude zapotřebí. Na druhou stranu nelze nevidět, že i když jsou čísla v této chvíli mnohonásobně horší než při první vlně, jsme už tak nějak všichni klidnější, s určitou zkušeností, která přebije někdejší strach z neznámého. Buďme však stále maximálně odpovědní, k sobě i svému okolí, protože tu zkušenost z jiných zemí, kde v přeplněných nemocnicích museli volit, čí život vlastně zachraňovat, tu zatím nemáme a dělejme vše pro to, abychom jí byli ušetřeni.

Život ve městě jde ale dál, pokračují nejrůznější investice a jsem rád, že byl schválen úvěrový rámec i pro ty investice příští. Dokonce pro něj hlasovalo s další názorovou otočkou jemu vlastní i Naše Město, které jinak účelově kritizuje „zadlužování radnice“, ačkoliv patříme k nejméně zadluženým městům a úvěr jsme si brali, i když bylo Naše Město součástí koalice. Investiční úvěr s fixní úrokovou sazbou 0,75 %, tedy pod úrovní inflace, který můžeme čerpat do konce roku 2024 a splatit do konce roku 2030, ale skutečně nešlo v dnešní složité době odmítnout.