Farmářské trhy jsou pro letošní rok zrušeny

V návaznosti na přijímaná ochranná protiepidemická opatření, která mají zpomalit šíření koronaviru, byly pro letošní rok zrušeny farmářské trhy pořádané městem.

Farmářské trhy město pořádá od roku 2011. Ty letošní jsou výjimečné. Zahájeny byly v květnu, jak je zvykem, ovšem kvůli protikoronavirovým byly omezeny, a to jak v počtu prodejců, tak i nabízeném sortimentu. V červenci byly kvůli zpřísněným opatřením zrušeny, od srpna se opět konaly a nyní s opětovným vydáním protiepidemických opatření, která se stále zpřísňují, jsou opět zrušeny.

„Nebylo by v našich silách zabránit shlukování lidí ve skupinkách a udržovat požadovaný sociální dvoumetrový odstup, ani dbát na to, aby všichni přítomní měli nasazené roušky. Trhy rušíme neradi, protože to byl jeden ze způsobů, jak podpořit místní farmáře, drobné pěstitele a výrobce. Situace kolem koronaviru je ale mírně řečeno neklidná, opatření proti němu se stále zpřísňují a vydávají se nová omezení a zákazy. K pořádání podobných akcí prostě není vhodná doba. Doufám, že příští rok to bude jiné a opět se na farmářských trzích setkáme,“ konstatoval náměstek primátora Jakub Míček.

MM F-M, Bc. Jana Matějíková
ODBOR KANCELÁŘ PRIMÁTORA