Farmářské trhy jsou pro letošní rok zrušeny

MM F-M, Bc. Jana Matějíková

21. 10. 2020

Farmářské trhy město pořádá od roku 2011. Ty letošní jsou výjimečné. Zahájeny byly v květnu, jak je zvykem, ovšem kvůli protikoronavirovým byly omezeny, a to jak v počtu prodejců, tak i nabízeném sortimentu. V červenci byly kvůli zpřísněným opatřením zrušeny, od srpna se opět konaly a nyní s opětovným vydáním protiepidemických opatření, která se stále zpřísňují, jsou opět zrušeny.

„Nebylo by v našich silách zabránit shlukování lidí ve skupinkách a udržovat požadovaný sociální dvoumetrový odstup, ani dbát na to, aby všichni přítomní měli nasazené roušky. Trhy rušíme neradi, protože to byl jeden ze způsobů, jak podpořit místní farmáře, drobné pěstitele a výrobce. Situace kolem koronaviru je ale mírně řečeno neklidná, opatření proti němu se stále zpřísňují a vydávají se nová omezení a zákazy. K pořádání podobných akcí prostě není vhodná doba. Doufám, že příští rok to bude jiné a opět se na farmářských trzích setkáme,“ konstatoval náměstek primátora Jakub Míček.