Město investuje miliony do nových cest a chodníků

Statutární město Frýdek-Místek vyčlenilo letos z rozpočtu na opravy silnic a chodníků přes 48 milionů korun, což je oproti loňskému roku nárůst o více jak 7,5 milionu. Z celkové částky je určeno přes 29 milionů korun do oprav silnic a 19 milionů na obnovu chodníků, což je o 6 milionů více než loni.

V minulých dnech byla dokončena oprava chodníků v Koloredovském parku poblíž domů s pečovatelskou službou na ulici 17. listopadu v Místku. „Původní rozpraskaný asfalt naši zaměstnanci odstranili a následně nahradili novým. Dokončena byla v minulých dnech také oprava chodníku na ulici Anenská a před námi je mimo jiné pokládka nového povrchu chodníku na ulici Lískovecká za domy s číslem popisným 200-222,“ řekl předseda představenstva Jaromír Kohut.

Co se týká komunikací, v nejbližších dnech budou na základě požadavků občanů a osadních výborů zahájeny práce na opravách komunikací v lokalitě Panské Nové Dvory a v Lískovci u vodojemu. Nový povrch dostane také spojovací komunikace mezi ulicemi Dobrovského a Slezská ve Frýdku.

MM F-M, Bc. Jana Matějíková
ODBOR KANCELÁŘ PRIMÁTORA