Archiv

Testy na Covid podstoupí nejen klienti, ale i zaměstnanci domovů pro seniory a také zaměstnanci pečovatelské služby a domácí péče

Vláda České republiky rozhodla o testování klientů, ale také zaměstnanců v zařízeních, které poskytují dlouhodobou lůžkovou péči, respektive sociální služby v domovech pro seniory, domovech pro osoby se zdravotním postižením, domovech se zvláštním režimem nebo zařízeních sociálních služeb poskytující odlehčovací služby v pobytové formě. Testování se vztahuje také na zaměstnance pečovatelské služby a domácí péče.

Termín:

Testovat klienty a zaměstnance mají zařízení od 4. listopadu s tím, že první testování musí zahájit nejpozději 11. listopadu. Další budou následovat pravidelně jedenkrát za 5 dní.

Typ testu:

Testovat se bude prostřednictví antigenních testů. Vyhodnocení je do 15 minut. Testy poskytne stát, budou distribuovány do každého zařízení. 

Nařízené respirátory:

Zaměstnanci uvedeni viz výše, včetně pečovatelek a zaměstnanců domácí péče, musejí při kontaktu s klienty používat minimálně respirátory třídy FFP2.

Vláda uvolnila tři miliony respirátorů pro sociální služby. Do zařízení je bude distribuovat MS kraj.

Podrobnější informace v mimořádných opatřeních vydaných Ministerstvem zdravotnictví ČR – viz příloha

 

MM F-M, Bc. Jana Matějíková
ODBOR KANCELÁŘ PRIMÁTORA
03.11.2020 18:39
Počet zhlédnutí: 841