Archiv

Město prověřuje alternativy umístění očkovacího centra

Frýdecko-místecká radnice má zájem, aby přímo ve městě vzniklo očkovací centrum, které by bylo dostupné pro místní občany, a ve spolupráci s nemocnicí a krajskou hygienickou stanicí hledá tu nejlepší variantu jeho umístění. Po návštěvě haly Polárka a Národního domu a po zhodnocení veškerých aspektů se zdá být výhodnější druhá varianta.

Nejprve se zástupci města, nemocnice a hygieny sešli ve víceúčelové sportovní hale Polárka, kde si všechny strany navzájem řekly, co očkovací centrum vlastně obnáší a co je pro něj nutné zajistit. „Vzhledem k počtu obyvatel Frýdku-Místku a spádové oblasti, odhadu těch, kteří se budou chtít nechat naočkovat a kapacity 500–600 lidí denně, jež zvládneme naočkovat, musíme uvažovat o tom, že centrum bude muset fungovat nejméně čtvrt roku. Očkovací týmy máme, minimálně pět, oslovili jsme i praktické lékaře, kteří budou vakcinovat, ať očkování obyvatel probíhá co nejrychleji. Doufám, že o vakcinaci bude mezi lidmi zájem, čím dřív to bude, tím to samozřejmě bude pro region lepší. Ale všichni víme, jaká je nyní situace s vakcínami,“ podotkl ředitel nemocnice Tomáš Stejskal. „Máme několik variant, kde by mohlo očkovací centrum vzniknout. V Polárce je rozhodně prostor pro velkokapacitní centrum, má velmi dobré zázemí, velké plochy, parkovací místa, dostupnost i třeba přímý vjezd do haly v případě potřeby, takže jsou zde splněny veškeré požadavky. Hala je schopna poskytnou dostatečný komfort zdravotníkům i občanům,“ hodnotil primátor Michal Pobucký, který si ovšem nechal otevřená dvířka pro další varianty, protože na místě nebyly k dispozici rozvahy kompletní vytíženosti ledové plochy v nejbližším období.

Protože se nakonec ukázalo, že u Polárky nelze brát v úvahu pouze termínovou listinu dospělého týmu a že se ani mládežníci stále nechtějí vzdát naděje, že i jim bude v dohledné době umožněno sportovat a mohli by si prodloužit obvyklou sezónu, uskutečnila se za pár dní i prohlídka druhé varianty – Národního domu.

Účastníci prohlídky v podobném složení si i v Národním domě prohlédli všechny využitelné prostory, které se rovněž ukázaly pro potřeby očkovacího centra velmi vyhovující. Dispozice umožňují dostatek prostor pro čekárnu, samotnou vakcinaci i potřebné zázemí. „I tady zdravotníci najdou vše, co potřebují, Národní dům každý zná a je ještě lépe dostupný, protože je v centru a s frekventovanější městskou hromadnou dopravou. Shodli jsme se, že varianta Národního domu teď bude pro nás číslo jedna,“ informoval primátor Michal Pobucký. Náměstek pro kulturu a sport Pavel Machala doplnil: „V Polárce by byl provoz očkovacího centra a aktivit na ledě neslučitelný, tady by kultura v případě potřeby odříznuta úplně nebyla. Většina akcí začíná až v podvečer a řekli jsme si, že by neměl být problém sál po provozní době očkovacího centra rychle připravit, například pro taneční. Ale uvidíme, co všechno bude možné pořádat, i to, jaká bude dostupnost vakcín.“ 

MM F-M, Petr Pavelka
ODBOR KANCELÁŘ PRIMÁTORA
03.02.2021 11:49
Počet zhlédnutí: 647