Město chrání své objekty

MM F-M, Petr Pavelka

18. 5. 2021

„Potřebovali jsme prověřit možnosti v návaznosti na rozhodnutí Českého telekomunikačního úřadu a nové kmitočty Policie České republiky, které přináší nutné změny u některých objektů v modernizaci stávajícího zabezpečovacího zařízení,“ vysvětlil náměstek primátora Radovan Hořínek. Ten si v sídle městské policie prohlédl i dozorové centrum kamerového systému a vyslechl si ředitele Ivo Kališe, co vše bylo k vidění v časech restrikcí. „Největším problémem byla dětská hřiště. Lidé nám volali, že se tam shlukují děti. Když jsme přijeli na místo, tak se rozprchly, a za chvíli jsme to měli na monitorech znovu. Podobně jsme bojovali na skateparku, který není oplocený ze všech stran, takže se tam někteří jedinci navzdory zavření pokoušeli pořád pokoutně dostat. Celkově si myslím, že jsme lockdown zvládali dobře, lidsky, s rozumem. A lidé byli snad až na jeden incident a problémy navázané na aktivitu Chcípl pes také rozumní. Sami strážníci to přitom neměli jednoduché, když například i po očkování nebo prodělání nemoci museli v posádkách být v automobilech s respirátory,“ shrnul ředitel městské policie Ivo Kališ.