O nájemníky na Anenské bude postaráno

MM F-M, Petr Pavelka

18. 5. 2021

„Pro nájemníky je určitě velmi důležitá informace, že z důvodu co nejhladšího průběhu prací a ve snaze co nejméně je těmito pracemi omezovat v období prázdnin a dovolených, bylo dohodnuto, že stavební práce budou zahájeny až na přelomu srpna a září 2021. Všichni máme za sebou těžké stresující období plné zákazů a omezení v souvislosti s covidem a každý potřebuje v letních prázdninových měsících načerpat síly, proto se s rekonstrukcí naplno začne až po nich,“ vysvětlil náměstek primátora Jiří Kajzar s tím, že podrobný harmonogram prací s přesnými termíny pro zpřístupnění bytů bude včas zveřejněn. Předpokládá se, že práce na rekonstrukci vnitřních instalací v jedné stoupačce (15 bytů nad sebou) budou trvat maximálně 21 dnů. V domě jsou čtyři instalační šachty se stoupacím potrubím, které se budou rekonstruovat samostatně, postupně jedna po druhé, což by mělo zabrat 84 dní. Další měsíc pak zaberou rekonstrukce vodorovných rozvodů v suterénu objektu. „Harmonogram a z něho vyplývající zpřístupňování bytů bude bezpodmínečně nutné dodržovat, jelikož neumožnění vstupu do bytu by znamenalo narušení harmonogramu a nemožnost pokračovat v pracích na dalším podlaží. Neukázněností by se jen prodlužovala nezbytná odstávka vody a plynu a doba, kdy nebude možné používat WC a další odpady z koupelny a kuchyně,“ upozornil náměstek primátora Radovan Hořínek, podle kterého město nenechá nájemníky na holičkách. Přístup k pitné vodě bude zajištěn náhradním způsobem, stejně jako přístup k toaletám, a to ve dvou prázdných bytech v objektu, dále bude k využití mobilní WC u objektu i WC v 1. NP objektu bytového domu. Voda i odpady by měly být každodenně zprovozněny po ukončení pracovní směny stavební firmy do ranních hodin následujícího dne. Plyn bude odstaven po celou dobu provádění prací na stupačce, proto budou nájemcům zapůjčeny na tuto dobu dvouplotýnkové elektrické vařiče.

Pokud budete potřebovat jakékoliv bližší informace a upřesnění, obracejte se na:

Kontaktní osoba ve věcech technických za investiční odbor:

Božena Lusková – tel. 558 609 266, mob. 777 921 490, e-mail: luskova.bozena@frydekmistek.cz

Kontaktní osoba správy obecního majetku:

Veronika Michnová – tel. 558 609 361, mob. 770 137 593, e-mail: michnova.veronika@frydekmistek.cz