Frýdek≈Místek se zapojí do výzvy 10 tisíc kroků. Přidáte se?

Výzva 10 000 kroků bude probíhat od 1. do 31. října 2021. Smyslem akce je navrátit chůzi zpět do všedních dnů, motivovat k pravidelnému pohybu a pomoci městům vytvářet příjemná místa pro život. Speciálně se výzva zaměřuje na ty, kdo potřebují motivaci nejvíce – tedy na seniory a lidi s vyšším BMI. Nejde o to denně ujít 10 000 kroků, ale chodit více než dosud a hlavně pravidelně. Každý si určuje, jaké jsou jeho možnosti a kde má své hranice.

Nápad vznikl během lockdownu, kdy jsme všichni byli vystaveni náročným zkouškám. Lidé se zdravým životním stylem a pravidelným pohybem v této situaci měli větší šanci zůstat zdraví a obstát. Aby byl organismus odolnější, není nutné ujít celých 7,5 km, které odpovídají 10 000 kroků v hlavním sloganu výzvy. Důležitější než objem je spíše pravidelnost, svižné tempo a příjemné prostředí.

Aktivitu si mohou účastníci výzvy monitorovat na jakémkoliv zařízení a následně ji nahrát do speciální webové aplikace. Body, které účastníci získají za každý nachozený kilometr, se přepočítávají koeficienty, a tak lidé starší a lidé s vyšším BMI dostanou za jeden kilometr více bodů než lidé mladší a štíhlejší. Snahou je umožnit všem umístění na prvních místech „výkonnostního“ žebříčku s ohledem na individuální možnosti. Na účastníky s nejvyšším počtem nasbíraných bodů čekají zajímavé ceny.

„Kromě jednotlivců ale mezi sebou budou soutěžit i týmy a celá města. Takže se přidejte, zaregistrujte se a choďte, ať se Frýdek-Místek umístí co nejlépe,“ zve náměstek primátora Jakub Míček (ANO 2011).

Novinkou je individuální virtuální pouť po naší republice a osobní fotopříběh s účastnickým listem. Tato část není soutěžní, každý v ní pracuje jen s osobními cíli a snaží se jich dosáhnout. Na virtuální trase přitom prochází Českou republikou a dozvídá se více o památkách, zajímavých místech i přírodních krásách.

Pořadatelem výzvy je spolek Partnerství pro městskou mobilitu z.s., jehož je město Frýdek-Místek členem. Spolek se zabývá tématem rozvoje udržitelné městské a regionální mobility a zvyšováním kvality veřejných prostranství. Více informací o výzvě i zajímavostech o chůzi najdete na www.desettisickroku.cz.

Zapojte se taky!

MM F-M, Ing. René Stejskal