Slovo vedení města

Lednový Zpravodaj F-M nabízí

Dámy a pánové, vážení spoluobčané,

čtete první číslo městského zpravodaje v roce 2022. A tak jako mnozí z vás i Frýdek-Místek si stanovil do nového roku řadu cílů a předsevzetí. Věřím spolu s vámi, že to jsou cíle reálné, které vycházejí ze zkušeností a z výsledků týmové práce pro naše město.

Za jeden z hlavních cílů, který se nám daří naplňovat, považuji zastavení bezdůvodného zadlužování, které by zbytečně zatěžovalo město a budoucí generace. Podle střednědobých plánů odvolaných předchůdců mělo být zadlužení města ke konci roku 2021 více než 400 milionů korun. Skutečný výsledek je výrazně nižší, méně než 200 milionů. Co je však ještě podstatnější, že i s tímto odpovědným přístupem se nám podařilo nejen zachovat, ale i podstatně navýšit jednotlivé rozpočty v oblasti sportu, kultury a sociálních programů. Podpora v těchto oblastech dokonce poprvé v historii města překročí magickou hranici 100 milionů korun. O tom, kde a jak město lépe hospodaří, jaké používá nové nástroje, i o rostoucích investicích do budoucnosti, si můžete přečíst v tomto vydání. 

Mám radost, že se postupně naplňují cíle a myšlenky, kterým jsem věřil a stále věřím. Jsem rád, že pozitivní změna, která ve Frýdku-Místku nastala, přináší výsledky. Věřím, že i vy vnímáte jak lepší komunikaci města s občany, tak dobrou spolupráci mezi zvolenými zastupiteli. 

Jsem přesvědčen o tom, že na úrovni města si nemusíme hrát na „velkou politiku“ a můžeme společně hledat skutečná řešení pro město. Můžeme našich rozdílných pohledů a přístupů využívat ku prospěchu všech. Stačí se začíst do seznamu cílů a priorit na straně 6 a 7, které se naší koalici za necelý rok povedly, a jsem přesvědčen, že se mnou budete souhlasit. 

Závěrem chci poděkovat všem mým kolegům a ocenit práci každého z nich, jak v koalici, tak v opozici, kteří vnímají politiku jako službu městu a vám občanům. Dnes a denně se mi potvrzuje, že jedině spoluprací, komunikací a vzájemným respektem je možné dosáhnout opravdu dobrých výsledků. 

Těším se spolu s vámi na Frýdek-Místek budoucnosti. Výzvy, které před námi stojí, nejsou malé.

Z mého pohledu jsou důležité všechny, jedná-li se o vznik nové městské čtvrti s bulvárem v místech bývalých textilních továren nebo o obnovení v minulosti zrušené zubní pohotovosti. Obojí je pro město jednoznačným přínosem.

Váš primátor

Petr Korč (Naše Město F-M)

NOVÝ ELEKTRONICKÝ ZPRAVODAJ F-M ZDE

Petr Korč
Glosa vedení města
06.10.2021 14:21
(Aktualizováno: 21.1.2022 12:13)
Počet zhlédnutí: 2 188