Slovo vedení města

Zářijové číslo zpravodaje nabízí

Vážení a milí občané,

v zářijovém vydání Zpravodaje města Frýdku-Místku se dočtete o memorandu, které jsme v rámci spolukandidatury na Evropské hlavní město kultury podepsali s Žilinou. Zapojujeme se do kandidatury se zajímavými aktivitami a zároveň se nám otvírá šance na uskutečnění významných projektů, jako je výstavba nového multifunkčního sálu u Národního domu za významné pomoci dotací, včetně těch evropských. Věřím, že obrovské úsilí, které do kandidatury vložili naši partneři, nezůstane bez odezvy a do konce roku budeme znát jméno vítěze.

Hodně se hovoří o termínu obchvatu, který nabral zpoždění kvůli covidu, použití jiného druhu betonu v části vozovky a sesuvu půdy mezi Starým Městem a Skalicí. Město není investorem, zadavatelem ani stavebníkem, přesto jednáme s Ředitelstvím silnic a dálnic, které tlačí na stavební firmy, aby práce co nejvíce urychlily. Za město jsme postavili dva mosty vedoucí do rekreační oblasti přehrady Olešná, které vypadly z obchvatu, a nabízíme maximální součinnost. Na obchvat čekáme téměř čtvrt století, denně nám jezdí prakticky středem města 40 tisíc automobilů a tato situace potrvá ještě několik měsíců. Po dokončení vytlačíme tranzitní dopravu na obchvat a tím zklidníme městskou třídu. Řekl bych, že ji navrátíme zpět městu a jeho občanům. Až budeme mít podrobnější informace o termínech z Ředitelství silnic a dálnic, vrátíme se k tématu ve Zpravodaji.

Podzim přináší celou řadu kulturních akcí. Zajděte se podívat do bývalé záložny – Moravia Banky na výstavu studentů architektury, kteří navrhují, jak využít volné parcely ve Frýdku-Místku. Anebo si přijďte užít Jazz ve městě.

Petr Korč
Naše Město F-M