Prodáno: Bývalé fitness centrum má nové majitele

MM F-M, Mgr Jana Musálková Jeckelová

14. 10. 2021

8 milionů. Za tolik korun získali noví majitelé budovu fitness centra v Místku. Poslední část původního komerčního centra u polikliniky nabídlo město ve veřejné dražbě.

Město pro budovu nemělo využití, zájem neprojevily ani městské organizace. Navíc by v nejbližších letech potřebovala několikamilionové opravy:

"Budova je z roku 1975 a stavebně technický stav odpovídá jejímu stáří a opotřebovanosti. Potřebovala by celkový facelift a další úpravy včetně výměny oken a střechy, kterými uniká teplo. Energetická náročnost budovy je na hodnotě E, tedy třetí od konce,“ řekl náměstek primátora Radovan Hořínek.

Do dražby se přihlásilo 7 zájemců. Noví majitelé podnikají ve Frýdku-Místku od roku 2012, provozují rychlé občerstvení. Se zakoupenou budovou mají plány – po opravách by v ní chtěli otevřít speciální restauraci.