KŘIŽOVATKA NA SLEZSKÉ V PROVOZU

Skončila rekonstrukce křižovatky ulic Hlavní a Dobrovského na sídlišti Slezská ve Frýdku. Řidiči mohou opět projíždět bez omezení. Modernizace má zajistit bezpečnější a plynulejší provoz, ke kterému budou dopomáhat nové směrové semafory a videodetektory:

„V rámci rekonstrukce provedli naši zaměstnanci provozu Veřejné osvětlení výměnu veškeré kabeláže, stožárů, všechna návěstí a také jsme instalovali nový řadič. Pro návěstí byly použity LED technologie, což zlepší viditelnost za slunných dní a zvýší životnost oproti dnes používaným klasickým žárovkám. Zaměstnanci provozu Komunikace obnovili vodorovné značení a také předláždili nástupní a okolní ostrůvky, které byly díky výkopovým pracím narušeny. Z hlediska samotného provozu budou nově tedy levé jízdní pruhy jen pro odbočení do leva a řidiči nebudou muset, při zeleném signálu, dávat přednost protijedoucím vozidlům, jelikož ty budou mít v té době vždy červený signál. Pravé pruhy budou jen pro jízdu rovně a odbočení vpravo,“ uvedl předseda představenstva TS, a.s., Jaromír Kohut.

Oprava křižovatky vyšla město na pět milionů korun, z toho 3,6 milionu hradí evropská dotace.

MM F-M, Mgr. Ing. Linda Holubová Blažková
ODBOR KANCELÁŘ PRIMÁTORA