Milostivé léto jasněji a snadněji s Poradenským centrem

MM F-M

25. 10. 2021

Milostivé léto je akcí vyhlášenou státem, která proběhne ve dnech od 28. 10. 2021 do 28. 1. 2022. Díky Milostivému létu se můžete zbavit vysokých exekučních poplatků a úroků z prodlení. Pokud Vás tíží dluhy, avšak jste schopni uhradit jistinu svého dluhu (základní částka, kvůli které dluh vznikl) a spolu s ní uhradit i poplatek exekutorovi včetně DPH (celkem 907,50 Kč), zbytek dluhu, navýšený o úroky z prodlení a další poplatky s ním spojené, Vám bude odpuštěn (smazán).

K tomu, abyste mohli Milostivého léta využít, je však nutné splnit 3 podmínky:

• Máte dluh vůči veřejnoprávnímu subjektu – dlužíte např. státu, obci či jejich organizacím – dopravní podniky, nemocnice, zdravotní pojišťovny, Česká televize, Český rozhlas, ČEZ, atd.
  • Váš dluh je v exekuci – pokud Váš dluh není ještě v exekuci nebo jste v oddlužení, Milostivé léto nelze uplatnit.
  • Exekuce je vedena soudním exekutorem – Milostivé léto se nevztahuje na správní nebo daňové exekuce (tj. exekuce vymáhány celní správou, finanční správou či okresní správou sociálního zabezpečení)

Pokud máte zájem využít této jedinečné šance a vymanit se ze svých dluhů, pak se na nás můžete obrátit. Jestliže si nejste jisti, zda se Vás Milostivé léto týká, poradíme Vám.

Pro více informací nás kontaktujte:

Poradenské centrum: Náměstí 3, 739 11  Frýdlant n. O., email: poradna.frydlant@charitafm.cz, tel.: 737627872, web: www.charitafm.cz