BYT PRO LÉKAŘE I PRVNÍ ZÁJEMCE O MÍSTO: FRÝDEK-MÍSTEK STOJÍ ZA NEMOCNICÍ

MM F-M, Mgr. Jana Musálková Jeckelová

11. 5. 2022

MĚSTO:

•  je v trvalém kontaktu s nemocnicí, primátor Petr Korč navštívil několikrát osobně nemocnici, dětské pacienty potěšil dárky přímo na oddělení na přelomu roku.
  • iniciovalo petici na obnovu dětského oddělení nemocnice, kterou chce upozornit na nešťastnou situaci ministerstvo zdravotnictví.
  • v reakci na obdržený dopis primářů nabídlo zástupcům nemocnice uspořádání odborného semináře.
  • jednalo s nemocnicí po avizování změny na dětském oddělení letos v březnu a k setkání se zástupci nemocnice došlo také 6. května.
  • jednalo také s hejtmanem Moravskoslezského kraje, náměstkem pro zdravotnictví MSK, dále se zástupci pediatrů, individuálně s řadou lékařů.
  • nabídlo nemocnici, že pokud si získá a udrží nové začínající dětské lékaře, může jim poskytnout bydlení.
  • předalo nemocnici žádost prvního lékaře, který projevil zájem o místo na oddělení.

MĚSTO svými prohlášeními v oficiálních komunikačních kanálech reagovalo na vyjádření, které po odchodu lékařů zveřejnila sama nemocnice, tedy že se s účinností od 31. 3. zastavuje provoz dětského oddělení, po předchozím zastavení příjmu pacientů, s tím, že již nebude poskytovat interní pediatrickou péči a oddělení nebude fungovat v režimu akutní péče.

Cílem města je zajištění 100%, plně funkční péče pro všechny děti z Pobeskydí a jakoukoli snahu nemocnice vedoucí k tomuto cíli Frýdek-Místek podporuje a podpoří!