PARK NAPLNILA HUDBA DĚTÍ ZE ZUŠ

MM F-M, Mgr. Jana Musálková Jeckelová

27. 5. 2022

Děti přinesly hudbu do Sadů Bedřicha Smetany. Šlo o talenty ze Základní umělecké školy Frýdek-Místek, které v průběhu celého dne předváděly své dovednosti v rámci happeningu ZUŠek „ZUŠ OPEN“.

Vystoupili zpěváci, hráči na smyčcové nástroje, kytary, cimbálová nebo rocková kapela a další. Všichni účinkující byli potleskem obecenstva oceněni za krásné výkony.

„Chci moc poděkovat vedení a všem pedagogům naší Základní umělecké školy, kteří v minulých dnech v rámci akce ZUŠ Open představili společně s dětmi po delší pauze výsledky své práce. Od výtvarného až k hudebnímu oboru je vidět, že profíci, kteří se našim dětem věnují, dělají svou práci srdcem a s maximálním nasazením,“ ocenil učitele ZUŠ a jejich žáky primátor Frýdku-Místku Petr Korč (Naše Město F-M).

Akci zahájila den předem vernisáž výstavy Jiné světy, která uvedla výstavu prací studentů výtvarného oboru s podtitulem „Distanční výuka a nové pohledy na způsob práce a vnímání světa kolem“.

Výstava Jiné světy bude otevřena pro veřejnost ještě v termínu od 30. května do 3. června.