Fanoušci na Mistrovství ČR!

Miroslav Sykora

16. 10. 2002

Závodní tým Školy TaeKwon-Do ITF Frýdek-Místek, která byla v roce 2000 nejúspěšnější v ČR, zahájil přípravu na MČR již v srpnu pravidelnými tréninky v kopcích Metylovic. MČR juniorské a seniorské kategorie se konalo 12.-13. října v Třeboni a výsledkem účasti našich je 7 velmi cenných prvenství, 6 stříbrných medailí a 8 bronzových zápisů v konkurenci 245 juniorskýich a seniorských soutěžících z 22 škol TaeKwon-Do ITF. Frýdek-Místek reprezentovalo 6 žen a 12 mužů. Technické sestavy      Tentokrát se nám tolik nedařilo v technických sestavách jednotlivců a jediné finále absolvoval junior Radek Košátko (reprezentant ČR) a obsadil 2. místo. Bronzové medaile v sestavách byly za dobré výkony připsány seniorkám Kateřině Birkášové a Ireně Žylové. Chybějící zlata jsme získali za prezentování choreografických sestav v podání týmů juniorů a seniorů Frýdku-Místku, kteří dohromady vyřadili šest týmů, včetně Hwa-Rang PRaha, Tong-Il České Budějovice nebo VSK Brno, které patří k elitním týmům, tak jako ty naše. Sportovní boj      Výrazných úspěchů jsme dosáhli ve sportovním boji. Reprezentant ČR Michal Košátko deklasoval naprosto všechny soupeře v kategorii seniorů A do 80 kg opět nevídaným způsobem a zvítězil. Jeho bratr Radek rovněž přešel přes všechny soupeře až do finále (junioři A –58 kg), kde prohrál se starším reprezentantem ČR Dušanem Cábou z Naeryo České Budějovice. Mirek Sýkora v Matsogi seniorů A do 71 kg porazil Lukáše Vilíma z Kerberosu Praha, Martina Raidu ze Sam-Moon Opava a také Reprezentanta ČR Tomáše Bobka ze Sonkal Praha (nasazen na Mistrovství Evropy do 80 kg. Ve finále jej pak druhý den porazil kamarád Přemysl Štola z Il-Dong Ostrava. Sabina Jarolímová obsadila 2. místo v juniorkách do 53 kg. Martin Blahuta obsadil bronzovou příčku v kategorii juniorů A do 70 kg, neboť v semifinále narazil na Mistra Evropy Jana Mračka z Won-Hyo Třeboň. Seniorky Irena a Jana Žylové zde na MČR získaly ve sportovním boji bronzové medaile, Irena v kategorii A do 58 a Jana v A do 63 kg. V kategorii A startují nositelé červených a držitelé černých pásů. Naše ženy vyřadily v kategorii týmů Hwa-Rang Praha 7:3 a Tong-Il České Budějovice v poměru 6:2 a přesvědčivě zvítězily ve sport. boji týmů. Již 3 roky nebyly ženy z F-M poraženy. Čtyři frýdecko-místečtí senioři jsou držitelé černého pásu a nejméně bývalí úspěšní reprezentanti ČR a dva z nich mají II. Dan. Proto byl náš tým předurčen do role favoritů na zlato ve sportovním boji. Měli jsme volné 1. kolo a ve 2. kole jsme deklasovali Sonkal Praha kanárem 6:0. Naše fanynky a fanoušci zírali. Do finále se k nám probojoval SK Pedagog České Budějovice. Tento klub je nejstarším klubem TaeKwon-Do ITF v ČR. Ti již byli zdatnějším soupeřem avšak zápas skončil v poměru 6:2 pro Frýdek-Místek. Závěrečná děkovačka patřila fanouškům z Metylovic a našim fanynkám. Všichni jsme se chytli za ruce a zvedali jsme ruce na jejich počest. Závěrečný pokřik oslavil naše vítězství. Přerážecí techniky kopů do výšky a dálky na desky      Své stříbro si vybojovala Jana Žylová v seniorkách A při úspěšném rozeskakování v prodloužení. Michalovi Košátkovi patři bronzová. Před ním se totiž umístil na 1. místě seniorský Mistr světa roku 1999 v této disciplíně Jaromír Michl z Naeryo České Budějovice a juniorský Vicemistr světa Tomáš Bobek ze Sonkal Praha. Tým seniorů Frýdku-Místku mohl být zlatý ve T-Ki. Po prodloužení a rozeskoku o zlato máme stříbro. Našim ženám patří v týmu bronz z MČR. Silové přerážení desek ve stojanu      Stejně jako na Matsogi se těšíme vždycky na Wirok. Nezískáváme v něm mnoho medailí a ani tato soutěž nebyla výjimkou. Avšak jediné dvě medaile, které jsme zde v silovém přerážení získali byly zlaté! Tu první si zařídil náš tým mužů po naprosto bezchybném přeražení všech desek (techniky: úder, sek malíkovou hranou ruky, boční kop hranou nohy, obloukový kop bříškem nohy, otočka patou). Druhou zlatou zařídil v seniorech A Mirek Sýkora (II.Dan, Frýdek-Místek), za ním skončil Jaroslav Vomáčka (III.Dan, Hwa-Rang Praha). Fanoušci z Metylovic      Letos jsme měli velmi dobře krytá záda. Jak? Do Třeboně se vydaly tři auta fanoušků. Byli z Metylovic, ale fandili všem, jakmile byl někdo ze Školy TaeKwon-Do ITF Frýdek-Místek na tatami. Pro Radima Tomáška měli dokonce připravený super velký transparent s jeho jménem. Také měli řehtačky a různá chrastítka. Osobně jsme mnozí z nás fanoušky z Metylovic neznali ale zdravili jsme se a plácali jsme si rukama na znamení úspěchu jako vlastní, z rodiny. Byli s námi v hale celou sobotu a v neděli až do finálových bojů do 15.00! Všem metylovickým hlasivkám přeji brzké vyzdravění a děkuji za všechny bojovníky a bojovnice. Napřesrok bychom určitě mohli vzít konečně autobus pro závodníky i fanoušky! Tituly      Nejúspěšnějším mužským seniorským týmem byl tým Frýdku-Místku ve složení: Kamil Vyvial II.Dan, Mirek Sýkora II.Dan, Michal Košátko I.Dan, Radim Tomášek I.Dan, Peter Lazorik 1. kup, Josef Holčák 4. kup. Za ženy bojovaly Martina Řezáčová, Jana Hoňková, Jana Žylová (všechny I.Dan), Irena Žylová a Kateřina Birkášová (obě 1.kup). Za juniory pak Radek Košátko 1.kup, Martin Blahuta, Michal Kováč, Ondřej Mikerásek (všichni 2.kup), Stanislav Chmel 3.kup. Nejúspěšnějším závodníkem v seniorech A nad 18 let byl Mirek Sýkora. Poděkování      Děkujeme firmě Intermobil ze Zámeckého náměstí ve Frýdku za podporu. Za spolupráci patří také dík firmě Toro a. s. – centrum zábavy ve Frýdku. Mirek Sýkora, Frýdek-Místek, 22. 10. 2002.