2. místo v ČR a nejvíce medailí!

Miroslav Sykora

27. 6. 2003

Tuhle reportáž jsem psal s velkým potěšením. Snili jsme o tom, aby se nám povedlo předvést v co nejlepším světle na konec školního roku v Třeboni. Všichni žáci vyslyšeli cíle vytčené na Závodních trénincích a předvedli výkony, které znamenaly nejen umístění na 2. příčce celkově v ČR, ale také zisk největšího počtu medailí (8-5-9).      Na první místo chyběla jen jedna zlatá medaile, avšak nutno říci, že pořadí na 1.-3. místě je vyrovnané. 1. místo obsadil celkově Sonkal Praha, 2. místo naše Škola TaeKwon-Do ITF Frýdek-Místek, 3,. místo Tong-Il České Budějovice. Rád bych ale popsal, jak jsme k takovým úspěchům dospěli.      Na Republikovou soutěž juniorské a žákovské kategorie odcestovalo ve 12.00 od 8.ZŠ 20 závodníků, kteří se vlezli do mikrobusu a auta. Do Třeboně jelo startovat 6 našich žáků (1 ze 6.A sportovní třídy 8.ZŠ), 4 žákyně (všechny ze 6.A sportovní třídy 8.ZŠ), 3 juniorky, 7 juniorů. Cíl jednoznačný: Opravdu co nejvyšší možné umístění pro naší Školu v republikové soutěži.      Zlaté medaile získali: žák MARTIN STONAWSKI v Tulech (obhájil výsledek na STM!), žák FILIP GAVLAS v Matsogi do 43 kg (dlouhodobě neporažen v boji!), 2x žák TOMÁŠ CHMEL (výrazné zlepšení v Tulech a překvapivý výkon v Matsogi!), junior RADEK KOŠÁTKO v Matsogi do 70 kg (potvrdil svůj úspěšný rok a 2 bronzové v Matsogi na German Open a na M. Evropy!), junior MARTIN DEKAN ve Wiroku (vynikající výkon a zúročení tréninku na stojany), junior LUKÁŠ BAUER v Matsogi (poněkolikáté opět finálová účast pro tohoto bojovníka!), junior STANISLAV CHMEL v Tulech (znatelné zlepšení techniky nadějného sportovce!).      Rád bych pochválil ještě tyto závodníky: Žák ROSTISLAV PEŠÁK se dokázal umístit ve všech 3 disciplínách a ve všech získal medaile! Juniorka MARTINA ŽÁKOVÁ získala svou první medaili v silovém přerážení desek, oceňuji ochotu a odvahu! Ostatním závodníkům také děkuji za získané medaile a za účast v soutěži. Všem přeji samozřejmě také takové úspěchy, kterých dosáhli jejich kamarádi a kamarádky.      Našimi nejúspěšnějšími byli tentokrát Tomáš Chmel, kterému uniklo jen o jednu bronzovou medaili celkové prvenství a pohár pro nejúspěšnějšího žáka, získal 2 zlaté medaile. Dále se mezi 5 nejúspěšnějších juniorů zařadili Stanislav Chmel, Lukáš Bauer a Martin Dekan, všichni získali 1 zlatou a 1 stříbrnou.      Závěrečné zhodnocení: Z 8 zlatých, 5 stříbrných a 9 bronzových medailí bylo získáno: V Tulech 3 zlaté, 2 stříbrné, 4 bronzové. V Matsogi 4 zlaté, 3 stříbrné, 2 bronzové. Ve T-Ki 2 bronzové, ve Wiroku (jen juniorky a junioři) 1 zlatá a 1 bronzová. To představuje 5 finálových účastí v Tulech, 7 finále v Matsogi. Z 12 finálových účastí 8x dotáhli naši bojovníci cestu až na vrchol!      Ještě jednou všem děkuji za celkový výsledek a postavení naší Školy v České republice a těším se společně s nimi a s Vámi na zahájení druhé poloviny soutěžního roku 2003! Nejbližší soutěží bude 2. kolo Oblastní soutěže regionu Severní Morava a Slezsko, kterou pořádá náš subjekt 27. září 2003 na 1.ZŠ Pod Sovou ve Frýdku. Srdečně zveme širokou veřejnost! Ing. Miroslav Sýkora, předseda Školy TaeKwon-Do ITF Frýdek-Místek, 27. června 2003.