2. místo v republikové konkurenci!

Archiv

Miroslav Sykora

18. 1. 2004

První soutěž v roce končícím číslicí čtyři umožnila setkání juniorských a seniorských bojovníků a bojovnic. Republiková soutěž těchto věkových kategorií se uskutečnila 17. ledna 2004 v Třeboni. Na tento podnik odcestovalo 11 reprezentantů Školy TaeKwon-Do ITF Frýdek-Místek a také dva rozhodčí. Na 8. ZŠ a Gymnáziu Petra Bezruče vedl přípravu již od konce listopadu Kamil Vyvial a Michal Košátko v rámci Závodního týmu. Také vypomohl i Mirek Sýkora. Původně jsme mohli mít ještě více startujících, ale dali přednost učení, oslavě nebo doléčení šrámů z dřívějška. Šlo ale také o modré pásky nebo čerství juniory, kteří mají na takové měření výkonnosti ještě čas. V Třeboni totiž startují také juniorští a seniorští reprezentanti ČR a držitelé černých pásů. Na poslední chvíli také do Třeboně necestoval kouč Kamil Vyvial pro nemoc. Výsledky frýdecko-místeckého soutěžního týmu jsou nakonec velmi uspokojivé a příprava a koncepce se opět velmi osvědčila. Na výsledcích v Třeboni se podíleli juniorští závodníci: Martina Žáková obsadila 3. místo ve sportovním boji do 58 kg. Její kamarád Stanislav Chmel obsadií v Matsogi do 63 kg také 3. místo. Seniorští závodníci reprezentovali následovně: Michal Košátko – dvakrát zlatá medaile a to v sestavách I. Dan a výš a také ve sportovním boji v kategorii do 80 kg. Jana Hoňková, která se na tuto soutěž hodně zaměřila, se umístila ve všech disciplínách a získala tři bronzové medaile v sestavách, sportovním boji a speciálních technikách a přidala stříbro v silovém přerážení desek. Kateřina Birkášová se umístila ve Wiroku hned za ní na 3. místě. Jana Žylová, nová členka širšího výběru české reprezentace zvítězila ve speciálních technikách do výšky a dálky a také ve sportovním boji se umístila, na 3. místě. Její sestra Irena dosáhla výrazného úspěchu ve sportovním boji a získala stříbrnou medaili. Nejdéle z žen se TaeKwon-Do ITF věnuje Martina Řezáčová a byla první ženou z Frýdku-Místku, která se prosadila i v české reprezentaci (MS v Indii v roce 1998). Zde získala 3x stříbrnou medaili (sestavy, boj, speciální techniky do výšky). Mezi seniory a seniorkami se nejvíce zadařilo Jiřímu Teslíkovi (Il-Dong Ostrava) a Haně Hanouskové (Tong-Il České Budějovice). Stali se nejúspěšnějšími mezi muži, resp. meži ženami. Celkovou bilanci Školy TaeKwon-Do ITF Frýdek-Místek lze vystihnout fakty: 2. místo celkově při zisku 3 zlatých, 5 stříbrných a 7 bronzových medailí. Celkem 15 medailových zápisů nás řadí na přední pozici. Celkovým vítězstvím v soutěži překvapil klub Won-Hyo Třeboň (5-2-4). Na 3. místo se vyšvihl Il-Dong Ostrava (3-3-1). Za věnovaný čas bych nakonec tohoto článku poděkoval rozhodčímu Peteru Lazorikovi (já jsem byl nakonec druhým rozhodčím a nezávodil jsem). Rád bych poděkoval ochotným rodičům (rodiče Chmelovi, Josef Žák, pan Honěk, pan Žyla), kteří dali dohromady 4 auta a ve dvě ráno v noci odvezli celou výpravu do Frýdku-Místku, protože spoj do našeho města nebyl návazný na náš příjezd z Třeboně. Mirek Sýkora, kontakt TaeKwon-Do ITF 603 710604. Frýdek-Místek, 18. ledna 2004.