Ve Frýdku-Místku byl ministr Škromach

MM F-M

11. 2. 2003

Do našeho města v úterý 4. února zavítal ministr práce a sociálních věcí ing. Zdeněk Škromach. Nejdříve pobyl na zdejším úřadě práce a po projednání aktuálních témat poobědval se zástupci Města Frýdku-Místku.

Podle slov zástupce ředitele a zároveň mluvčího frýdecko-místeckého úřadu práce PhDr. Bc. Jana Poláška se setkání s ministrem práce a sociálních věcí Zdeňkem Škromachem neslo v duchu besedy o zaměstnanosti na území našeho bývalého okresu. „Zúčastnili se jej zástupci Správy sociálního zabezpečení, našeho úřadu práce a také zástupci odborů a zaměstnavatelů,“ upřesnil Polášek. O hodinu a čtvrt později už se ministr se svým doprovodem – náměstkem Jiřím Hofmanem a mluvčí Kateřinou Prejdovou dostavil do frýdecké restaurace Radhošť, kde se setkal s vedením našeho města. Kromě naší starostky ing. Evy Richtrové byli diskuse při slavnostním obědě přítomni všichni tři místostarostové, vedoucí odboru sociálních služeb a zdravotnictví ing. Vladislava Bertová, vedoucí odboru sociální péče a státní podpory ing. Petr Mikulec a tajemník Mgr. ing. Petr Menšík. „Hovořili jsme nejen o sociální problematice, ale i o tom, jak probíhala reforma veřejné správy,“ uvedla starostka Frýdku-Místku ing. Eva Richtrová. (jač)

FOTO: Jana Alžběta Čtvrtková