Znovuobnovení Filmového klubu Frýdek-Místek

MM F-M

21. 2. 2003

Po několikaleté pauze najdou nadšenci kvalitní kinematografie ve Frýdku-Místku opět Filmový klub. Vedle kina Petra Bezruče, které přináší vesměs komerční snímky, nabídne projekci také nová scéna Vlast.
S projektem a nabídkou na obnovení filmových projekcí v kině Vlast jsme jako občanské sdružení Společnost pro podporu a rozvoj kina Vlast přišli již v roce 2001. Frýdek-Místek byl v té době snad posledním okresním městem bez podobné aktivity. Od letošního března se vše změní a naše město se opět stane součástí klubového filmového světa. Ve spolupráci s městem se našemu občanskému sdružení podařilo v rekonstruované nové scéně Vlast vytvořit základy kvalitní alternativy nejen pro kino Petra Bezruče. Obě kina si však nebudou konkurovat, jen se zaměří na odlišný typ diváka. Oficiální zahájení činnosti Filmového klubu Frýdek-Místek proběhne v úterý 25. března od 19.00 hodin uvedením nového českého povídkového filmu Radhošť rozkrývajícího valašské mýty za účasti režiséra Tomáše Dorušky a představitelů Asociace českých filmových klubů. Den před oficiálním zahájením provozu se mohou lidé přijít podívat na první snímek uvedený v rámci filmové přehlídky Projekt 100 Život Briana, jenž vytvořila známá britská skupina Monthy Python. Přehlídka bude pokračovat každé pondělí a po jejím skončení na ní každé druhé pondělí naváží další projekce. Úterky pak budou až do konce června patřit čistě projekcím Filmového klubu. Od září se mohou diváci těšit na nový program a několik minipřehlídek jednotlivých režisérů. Členské průkazky v hodnotě 80,-Kč, které zaručí slevu na veškerá představení Filmového klubu a mnoho dalších výhod je možno v omezeném množství zakoupit v Antikvariátě Pod svícnem na Farní ulici ve Frýdku od začátku března.Hodně kvalitních filmových prožitků přeje předseda FK Frýdek-Místek Petr Korč.

Bc. Petr Korč