Děti si hrají na novém hřišti

MM F-M

13. 6. 2003

Pátek třináctého nemusí být nutně nešťastným dnem. Ve Frýdku na ul. Puškinova si v tento den mohly děti začít hrát na nově upraveném a zmodernizovaném hřišti.. Nové dětské herní prvky spolu s různými úpravami jako např. renovace starého kolotoče „hříbku“ přišly Město Frýdek-Místek na cca 2 miliony korun. Toto hřiště je v podstatě jediné svého druhu v našem městě. Je rozděleno dřevěnou palisádou na dvě části – oddělení pro starší děti, kde si mohou zahrát třeba stolní tenis nebo zastřílet do streetballového koše a oddělení pro děti předškolního věku. Z hlediska bezpečnosti odpovídá hřiště náročným evropským normám. Na příští rok, pokud se potřebné finance najdou v rozpočtu města, je plánováno obdobné hřiště v Místku v Janáčkově parku. (jač)