Euroregion Beskydy opět v Praze na Holiday World 2004

MM F-M

18. 2. 2004

Na středoevropském veletrhu cestovního ruchu – Holiday World 2004 – se na pražském výstavišti v Holešovicích v Průmyslovém paláci představilo v expozici Euroregion Beskydy, Město Frýdek-Místek v rámci Regionu Beskydy za česko-polsko-slovenské účasti. Výstava probíhala ve dnech 12. – 15. února. První dva dny patřily tradičně odborníkům a víkend pak široké veřejnosti. Ve čtvrtek se uskutečnilo setkání vrcholných představitelů cestovního ruchu na téma „Současnost a budoucnost cestovního ruchu v Beskydech“ za účasti předsedy Regionu Beskydy, zástupce Euroregionu Beskydy a poslance Parlamentu ČR Ing. Petra Rafaje, 1. náměstka ministra pro místní rozvoj Mgr. Ivo Hartmanna, MBA, ředitele úřadu MMR ČR Ing. Antonína Liberdy a dalších významných hostů. Poprvé byl oficiálně také představen poslancem Petrem Rafajem maskot Regionu Beskydy „ledňáček“. Letošní novinkou v naší expozici Euroregionu Beskydy byl soutěžní kvíz o hlavní cenu (Víkendový pobyt s polopenzí v horském hotelu Ebeka v Beskydech), kterou vyhrál Luděk Knoflíček z Prahy 2. Kromě hlavní výhry se soutěžilo také o spoustu drobných cen. Po celou dobu veletrhu představoval Euroregion Beskydy moderátor Pavel Znišťala. V průběhu tří dnů bylo rozdáno 800 ks anketních lístků, které posloužily k vyhodnocení znalostí a zájmu o Beskydy. Maskot Regionu Beskydy ledňáček po celou dobu veletrhu rozdával návštěvníkům soutěžní lístky spolu s informacemi a zval k návštěvě stánku Euroregion Beskydy. A na závěr trocha statistiky: z 800 ks rozdaných soutěžních anketních lístků se zúčastnilo kvízu o ceny celkem 183 návštěvníků z různých koutů republiky, nejvíce však byla zastoupena Praha. Na jednu ze soutěžních otázek „Už jste někdy navštívili Beskydy?“ odpovědělo kladně 99 osob z 183. Z ankety vyplynulo, že k nejznámějším a nejhojněji navštěvovaným místům v Beskydech patří Lysá hora, Hukvaldy, Pustevny, Radhošť a Rožnov pod Radhoštěm. Součástí veletrhu byly odborné diskuse, o jejichž zpříjemnění se postarali tradiční sponzoři – Pivovar Radegast, a.s. Nošovice, CARBOL,S CORP., s.r.o Dobrá, Beskyd Fryčovice, a.s., PENAM spol. s r.o a Kwaczek,a.s. Dobrá. (hw) FOTO: Petr Šabrňák Zleva: Ing. Petr Rafaj a Mgr. Ivo Hartmann, MBA se nechali vyfotografovat s maskotem Regionu Beskydy ledňáčkem, v jehož opeření se protentokrát zapotil student Ostravské univerzity.