Přípravy na Den pro zdraví již probíhají

MM F-M

26. 2. 2004

Den pro zdraví, během kterého mají všichni zájemci možnost např. nechat si změřit tlak, hladinu cholesterolu či krevního cukru, ale především dozvědět se novinky z oblasti zdravotnictví, doznává letos určitých změn. „Druhého dubna proběhne již devátý ročník, tentokrát ale s několika podstatnými změnami. První spočívá v názvu, neboť v minulosti šlo o Den zdraví, další odlišností je, že tentokrát spojíme síly se zdravotním ústavem a městským úřadem,“ uvedla ředitelka Střední zdravotnické školy ve Frýdku-Místku Mgr. Drahomíra Jurtíková. Den pro zdraví tak nabude větších rozměrů jak v rozsahu nabízených služeb, tak i prostorově. Zatímco v minulých létech probíhal pouze v budově místní zdravotnické školy na ulici Na Půstkách ve Frýdku, tentokrát je naším městským úřadem zajištěno více sálů v Národním domě v Místku. „Akce potrvá až do osmnácti hodin, takže se bude moci přijít podívat více zaměstnaných lidí. Na programu bude spousta ochutnávek a prezentovány budou téměř všechny výrobky zdravé výživy dostupné na trhu,“ přiblížila pracovnice zdravotního ústavu Mgr. Kamila Petrušková. Mimoto se lidé také mohou těšit na zajímavý přednáškový blok – tématy budou mezilidské vztahy, zdravá výživa, homeopatie a jiné, ale také na přímé pohybové aktivity, jako například zdravotní cvičení a cvičení pro gravidní ženy na míčích. Organizátoři myslí i na naše nejmenší – na děti čeká doprovodný program ve formě soutěží. Ale i senioři si přijdou na své. Odborní lékaři budou na Dni pro zdraví poskytovat konzultace a vstupné je pro všechny samozřejmě zdarma. Záštitu nad celou akcí přislíbila starostka města Ing. Eva Richtrová.(jač)