Stavba aquaparku na Olešné zahájena

MM F-M

18. 6. 2004

Dnes dopoledne byla zahájena výstavba první části aquaparku na Olešné. Zhotovitelem stavby je vítěz obchodní veřejné soutěže – akciová společnost IMOS Brno, jejíž nabídka byla cenově nejnižší – 128,99 mil. Kč bez DPH. Pokud se podaří získat státní dotace z programu ministerstva pro místní rozvoj bude stavba levnější. Staví společnost Sportplex Frýdek–Místek, která je plně ve vlastnictví města a kontrola jejího hospodaření je zajištěna tzv. „ovládací smlouvou“. A co se staví konkrétně? V této chvíli začíná výstavba soustavy tří nerezových venkovních bazénů s vodou dohřívanou na teplotu 23 – 26 stupňů Celsia. Čtyři plavecké dráhy o délce 50 metrů s vodní plochou 576 m2 budou doplněny relaxační částí s vodní plochou 1015 m2, dále dětským bazénem a dojezdovým bazénem tobogánů a skluzavek. Dva tobogány evropské kvality o délce 80 m s plošinou ve výšce 7,6 m, doplněné šestnáctimetrovou čtyřdráhovou skluzavkou budou zajímavou atrakcí i dominantou areálu. Ve velkém bazénu pro větší děti a dospělé budou připraveny další atrakce, jako je vodopád, vodní hřib, chrlič, vodní dělo, proudový kanál, masážní trysky, lehátka, vodní ježek, perličková koupel, šplhací síť. Dětský bazének bude kromě malé skluzavky doplněn ještě atrakcemi – ostrůvkem a vodním ježkem. Pro další sportovní aktivity bude areál od počátku vybaven plážovým hřištěm, pro návštěvníky s permanentkou pak bude přístupna přes samoobslužný turniket rovněž vnější travnatá plocha a volná plocha přehradní nádrže pro vodní sporty. Ceny vstupenek bude určovat město a budou proto určitě přijatelné, po rozhodnutí o výši vstupného podáme včas informaci o ceně denních i permanentních vstupenek. Stavba potrvá do října, provoz areálu bude zahájen na začátku letní sezony 2005. Ohřívaná voda umožňuje provoz takovýchto areálů v případě dobrého počasí od počátku května až do konce září, tak ať nám to počasí v příštím roce vyjde.