Školní autobus bude mít od října delší trasu

MM F-M

6. 9. 2004

Radní města Frýdku-Místku dnes rozhodli o tom, že školní autobus, který od září sváží děti ze zrušené „10. ZŠ“ do okolních škol, bude mít ještě delší trasu. Připomínáme, že autobus jezdí zkušebně v období od 1. 9. do 31. 12. 2004 ve třech spojích denně. Původně trasa vedla od autobusové zastávky Frýdek-nemocnice přes myslivnu, Nové Dvory-statek, restauraci u Lesa, Černou cestu, LIDL, ul. Dobrovského až k zastávce Frýdek-restaurace u Gustlíčka. „Ihned po spuštění akce se nám ozvali někteří rodiče s návrhem, abychom ke stávající trase přidali ještě zastávky Na Veselé, Nový byt a Městský úřad. Protože z technického hlediska prodloužení trasy nic nebrání a náklady se tím zvýší nepatrně, není důvod jim nevyhovět,“ vyjádřil se k věci místostarosta Mgr. Petr Cvik, jenž je za úsek školství zodpovědný. (jam)