Město sleduje situaci fotbalového klubu

MM F-M

10. 11. 2004

Místostarosta Petr Cvik se v úterý sešel se zástupci FK Frýdek-Místek a generálním ředitelem Válcoven plechu Stanislavem Konkolskim, aby si vyjasnili postoje všech zúčastněných stran k fotbalovému dění ve městě. Uvažuje se o zřízení zcela nového subjektu, pod kterým by fotbal fungoval, protože klub nemůže vybřednout z dluhů minulých let a Válcovny s ním nechtějí být spojovány. „Ať už to dopadne jakkoliv, město nevstoupí do fotbalu přímo, že by bylo například podílníkem v nové akciové společnosti, ale znovu jsme vyslovili garanci, že budeme poměrně významnou částkou podporovat mládežnický fotbal. Jen doufám, že plánované převody soutěží na nový subjekt nebudou znamenat, že by naši mladí fotbalisté museli znovu začínat na těch nejnižších úrovních soutěží,“ podotkl místostarosta Petr Cvik.