Město přispěje na hřbitov

MM F-M

14. 2. 2005

Rada města Frýdku-Místku na svém posledním zasedání doporučila poskytnout neinvestiční dotaci z rozpočtu města na rok 2005 Židovské obci v Ostravě na opravu náhrobních kamenů na židovském hřbitově ve Frýdku-Místku na ulici Slezská. „Zastupitelstvu doporučujeme rozhodnout o uzavření dotační smlouvy na 150 tisíc korun, aby se pietní místo po někdejším vandalském útoku znovu přiblížilo původnímu stavu,“ sdělil místostarosta Petr Cvik k hřbitovu, který o prázdninách dávali do pořádku i zahraniční studenti. Rada města doporučila dále dotaci ve výši 100 tisíc korun pro sdružení Klubko, které je organizátorem tradiční Bambiriády, jedinečné přehlídky volnočasových aktivit, které nabízejí zájmová, sportovní a kulturní sdružení dětí a mládeže, střediska volného času a školy v našem městě a okolí. „Cílem této akce je poukázat na význam, jenž organizace pro aktivní a nekonzumní využívání volného času dětí mají, a seznámit rodiče s pestrou nabídkou aktivit pro jejich děti ve městě, či blízkém okolí, o kterých často ani netuší,“ připomněl Martin Sysala, který za radnici spolupracuje s neziskovými organizacemi.