Město přispívá na kroužky „Centra sportu“ milionem

MM F-M

28. 4. 2005

Bezmála milionem korun přispívá frýdecko-místecká radnice na volnočasové aktivity dětí, které souvisí se sportem. Dotace míří téměř do všech škol a kroužky pod hlavičkou Centra sportu navštěvuje více než pětina z celkového počtu žáků.
„V letošním školním roce je vedeno na deseti základních školách osmdesát kroužků a týdně je odcvičeno přes sto padesát hodin,“ uvedl místostarosta Petr Cvik, který má sport ve městě ve své působnosti. Do Centra sportu zatím nejsou zapojeny základní školy v městské části Chlebovice a Skalice, které nemají vlastní tělocvičnu a kde musí tělesnou aktivitu provozovat v přizpůsobených prostorách. „Tady je snaha více sportovat venku a v zimních měsících nahrazovat tělocvičnu plaváním a bruslením,“ vysvětlil Petr Cvik.