V pátek odstartuje Bambiriáda

MM F-M

23. 5. 2005

Město Frýdek-Místek od pátku do soboty ovládnou dětské hry. Třetí ročník Bambiriády bude tentokrát probíhat v areálu Sokolík a v parku B. Smetany. Na Bambiriádě se prezentují různé místní volnočasové spolky, které se po celý rok věnují mimoškolní výchově dětí a nabízejí jim atraktivní program trávení volného času. Jedná se většinou o kulturní, sportovní a výtvarné činnosti. Na Bambiriádě se budou organizace prezentovat formou her, soutěží a sportovních klání pro děti, pódiovým vystoupením a na výstavních panelech. V současnosti je přihlášeno celkem 48 organizací. Můžete se těšit na zkoušku odpalu na pálce u ‚Baseballového‘ klubu Klasik, lanové lávky Stanice mladých turistů, vystoupení folklorních souborů i moderních tanců a mažoretek, pokusy malých debrujárů a jiné zajímavé prezentace. Souběžně s Bambiriádou budou v Sadech B. Smetany probíhat vzdělávací programy a hry pro děti firmy Ekokom zaměřené na motivaci ke správnému třídění odpadů. Vstup na Bambiriádu je zdarma. Návštěvníci obdrží vstupenku, podle jejichž počtu zjistí organizátoři návštěvnost Bambiriády. Současně tato vstupenka umožní získat zlevněný vstup v průběhu Bambiriády do Ostravské ZOO, Hornického muzea, nebo na podvečerní páteční koncert v Sokolíku. Součástí Bambiriády bude i setkání zástupců města a profesionálních volnočasových organizací s dětmi a mládeží na téma nabídky využití volného času ve Frýdku-Místku. Loni si i přes rozmary počasí v celé ČR bambiriádní atmosféru ve Frýdku-Místku užilo téměř 5.000 návštěvníků, hlavně dětí s rodiči. Doufáme, že letošní rok opět tuto návštěvnost překoná.