Ani přeháňka nedostala děti z vody ven

MM F-M

1. 6. 2005

Od deváté hodiny ranní bylo ve středu 1. června v aquaparku na Olešné nabito. Toto vodní rekreační centrum totiž konečně otevřelo své brány veřejnosti a ta toho patřičně využila. V dopoledních hodinách připravilo město ve spolupráci se společností Sportplex a rádiem Čas program pro školy. Ten byl bohatý na nejrůznější soutěže a hry, samozřejmě ve vodě. Školáky nemuseli učitelé nijak přesvědčovat, aby vodní atrakce vyzkoušeli. Už zrána se totiž bazény zaplnily dětmi. Kromě plaveckých klání a vystoupení mladých fyziků, kteří předváděli „kouzla s vodou“, mohli přítomní zhlédnout ukázku práce vodních záchranářů, kteří názorně ukázali, jak pomoci tonoucímu, jak ho správně ve vodě uchopit a dopravit na břeh. Strhující byla show kajakářů. Ti nadchli věhlasnými eskymáky a obdivuhodnou akrobacií. Školáci si pak kajaky mohli sami otestovat. Před polednem si užili další velkou atrakci v podobě návštěvy televize Polar. Přestože se nad aquaparkem přehnal letní deštík, zatoužily všechny děti stát se aktéry v televizním zpravodajství a vytvořily před toboganem pořádnou frontu. Závěrem dopoledního bloku se samozřejmě rozdávaly ceny vítězům soutěží. Celému Dni dětí předcházela ústřední soutěž na základních školách o nejlepší kresbu s vodní tématikou, podle jejíchž výsledků byli vybíráni účastníci této akce. Místostarosta Petr Cvik pak samozřejmě vyhlásil i jejího vítěze. Tím se stala třída 5.D z 8. Základní školy na ulici ČSA v Místku s třídní učitelkou Janou Kolářovou. Výherci si odnesli za svůj výkon dort. V odpoledních hodinách se nakonec počasí přece jen umoudřilo, a tak mohl program bez komplikací pokračovat svou odpolední částí, která již patřila veřejnosti s hlavní hvězdou Tomášem Savkou.