Radnice otevřela dětské hřiště

MM F-M

3. 6. 2005

Ještě jeden dárek připravila frýdecko-místecká radnice u příležitosti Dne dětí. Kromě slavnostního otevření aquaparku byl ve čtvrtek oficiálně zahájen také provoz nového dětského hřiště v Sadech B. Smetany. „Na hřišti jsou nyní jen takové dětské prvky, které jsou v souladu s evropskými normami. Zvýšené požadavky na hygienu a bezpečí se promítly i do ceny rekonstrukce, která se blížila milionu korun,“ sdělil místostarosta Frýdku-Místku Petr Cvik. Když se zúčastněných dětí z mateřské školy zeptal, zda se jim líbí a jestli jej budou s rodiči navštěvovat, pokaždé se dočkal pouze hromového „Ano!“ Město Frýdek-Místek podporuje všechny aktivity dětí, které vedou k rozvoji jejich zdatnosti a motorických schopností. Jedním z možných způsobů, jak toho u dětí dosáhnout, je jejich pobyt na moderních dětských hřištích, která jsou významná pro správný vývoj dítěte a aktivní trávení volného času. Proto se město bude snažit vybudovat ještě další podobná hřiště. „Vybírali jsme jednotlivé prvky i s ohledem na odolnost vůči většímu provozu a vandalům. Větší pevnost a stabilita prvků snižuje další náklady na provoz a údržbu. Kůrovou štěpku, která tu byla dříve, jsme nahradili praným říčním pískem a mlatovým povrchem. Kůrová štěpka se totiž postupně rozpadává a uvolňují se z ní prachové částice,“ vysvětlil místostarosta Petr Cvik. „Hřiště svým umístěním na okraji parku nenaruší souvislé plochy zeleně. Záměrně nebyly vybrány dětské prvky, které by svými rozměry výrazně narušovaly vzhled parku a působily rušivě s okolní zelení. Naopak starší vzrostlé stromy, které rostou okolo, začleňují hřiště do parku a to se stává jeho součástí,“ doplnil Jiří Lederer, vedoucí oddělení zeleně odboru životního prostředí a zemědělství. Děti nejvíce ocenily lanové šplhadlo ve stylu lezeckého vigvamu, které pro ně mělo příchuť zakázaného ovoce, líbil se jim ovšem i hrad a domeček, stejně jako houpací zvířátka, lanový kolotoč a speciální točidlo. Zrekonstruováno je rovněž pískoviště a větší děti ocení opravené stoly na stolní tenis.