Na pobyt v azylovém domě přispějí přespolním jejich obce

MM F-M

1. 3. 2006

Radní řeší problém s bezdomovci, kteří sem přišli z okolních obcí. Mnozí z nich využívají městem dotované azylové zařízení Bethel, avšak šedesátikorunová částka, kterou si za nocleh zaplatí, zdaleka nepokryje provozní náklady ubytovny. Navrhovaná neinvestiční dotace města pro Bethel se tak letos vyšplhala na 900 tisíc korun. „Vzhledem k tomu, že naše služby používají i bezdomovci například z Morávky, Starého Města nebo Hukvald, dohodli jsme se s těmito a ještě s dalšími pěti obcemi na finanční kompenzaci. Bezdomovci si zaplatí z vlastní kapsy šedesát korun, po o obcích budeme požadovat další padesátikorunu na den,“ uvedl místostarosta Ivan Vrba.
Azylový dům se člení na ubytovnu, která čítá 36 míst a noclehárnu s 16 místy. Za delší pobyt zaplatí klienti 2600 korun měsíčně ze sociálních dávek. Ve Frýdku-Místku je v současné době asi 90 bezdomovců.