Kulturní komise zasedala ve Stounu

Bývá pravidlem, že členové kulturní komise Rady města Frýdku-Místku zjišťují osobně činnost subjektů, které ve městě vyvíjejí kulturní činnost. Zasedání komise se pak nejen účastní zástupci různých kulturních sdružení, ale naopak i komise čas od času navštíví přímo jejich zařízení. O dotace z kulturního fondu se po delší odmlce uchází také Klub angažovaných muzikantů, který sídlí ve Stounu. Jedenáctičlenná komise se proto v březnu sešla právě zde, aby na vlastní kůži alespoň zlehka okusila atmosféru podniku, který již jedenáctým rokem patří ke šipčkám republikové klubové scény. Členové komise se seznámili s historií klubu a jeho současnou činností. Stoun má za sebou řadu koncertů renomovaných skupin, divadelních vystoupení i benefičních akcí. Pravidelně se zde pořádají také besedy a vernisáže. „Bylo to velice příjemné. Klubů je ve městě více, ale na Stounu je mi sympatické, že ho provozují mladí lidé a program zpravidla tvoří živé koncerty,“ nešetřila pochvalou radní Eliška Brožová, která kulturní komisi předsedá. Zastupitelstvo města již pro tento rok o dotaci pro Stoun rozhodlo, a sice ve výši 30 tisíc korun.
MM F-M
20.04.2006 14:16