Místostarosta popřál maminkám k jejich svátku

Přes dvě stě členů ze Svazu důchodců, vesměs žen, se včera sešlo na svém pravidelném setkání v Národním domě. Senioři z celého města a okolních obcí, ať už se jedná o obyvatele penzionů, domovů pro důchodce nebo o starší občany, kteří žijí doma, se zde scházejí pravidelně každý měsíc. V úvodu si připomenou zajímavé akce a důležitá data, poté hovoří mezi sebou a se sociálními pracovníky o svých potížích. Včera mělo setkání slavnostní atmosféru a neslo se v duchu blížícího se Dne matek. Ženám k němu poblahopřál místostarosta Petr Cvik, který nakonec s přítomnými stručně podiskutoval i o aktuální komunální problematice. Oslavy nakonec podtrhlo vystoupení dětského folklórního souboru Malá Ostravica. „Setkání mívají formu schůzí, často bývají doplněna o různé přednášky. Také podnikají různé exkurze a výlety. Město s nimi ve spolupráci pořádá Den seniorů a na činnost jim poskytuje neinvestuiční dotace,“ upřesnila Renáta Pavloková z odboru sociálních služeb a zdravotnictví.
MM F-M
10.05.2006 10:58