Na Slezské za sokolovnou přibyly kurty

MM F-M

25. 7. 2006

Sokol Frýdek-Místek ve spolupráci s poslancem Petrem Rafajem realizoval další investiční akci s podporou ze státního rozpočtu. Sídliště Slezská, na jehož okraji se nachází sokolovna, se tak dočkalo dalšího rozšíření možností sportovního vyžití.
Za frýdeckou sokolovnou byly postaveny tři nové tenisové kurty se speciálním umělým povrchem a jeden kurt na plážový volejbal. Dílo v hodnotě 4,7 milionu korun slouží k plné spokojenosti od května, téměř čtyři miliony korun představuje dotace z ministerstva školství. „Chtěl bych poděkovat za podporu panu poslanci Petrovi Rafajovi, který nám pomáhá se získáváním financí. Myslím, že město tak získalo další důstojné sportoviště a že je to i další příspěvek k humanizaci sídliště Slezská. Musím říct, že místní hřiště opravdu využívají, máme skoro pořád plno a kurty jsou rozhodně vytíženější než před rekonstrukcí,“ hodnotil starosta Sokola Frýdek-Místek a frýdecko-místecký radní Jiří Zaoral. Ten se neobává, že by mu chyběly antukové kurty, které musely ustoupit modernějším hřištím. Co se týče volejbalových soutěží, je už od žákovských kategorií stále silnější trend hrát veškeré turnaje v hale. Antuka zde však zcela nezmizela, k dispozici je jeden antukový kurt na tenis a dva na volejbal. „Umělý povrch je snadnější na údržbu, na antuce jsme měli problémy s vodou,“ vysvětlil další motivaci, která vedla k rekonstrukci povrchu, Jiří Zaoral.