„Sedmička“ má zbrusu nové hřiště

MM F-M

16. 10. 2006

Žáci základní školy na ulici 1. máje mohou začít využívat zcela nové sportoviště. Z programu Ministerstva financí (Fondu podpory rozvoje a obnovy materiálně technické základny regionálního školství) se městu podařilo získat pětimilionovou dotaci a s příspěvkem asi půl milionu korun z vlastní pokladny pořídilo za budovou základní školy zcela nové zázemí pro mladé atlety. Součástí areálu je tartanový ovál o délce 200 metrů, s tenisovými kurty a umělým trávníkem uvnitř, které mohou sloužit i jako fotbalové či nohejbalové hřiště. Samozřejmostí jsou kvalitní branky a také doskočiště s umělohmotnými obrubníky „Původně měla tato dotace zamířit do Frýdku na 5. a 9. základní školu, avšak bohužel nám v původním záměru brání momentálně nedořešené majetkové vztahy. O budoucnosti tamního hřiště však jednáme a rodiče tamních školáků se nemusejí bát, že budou jejich děti ošizeny. Zpracovali jsme plán rekonstrukcí hřišť, jehož součástí jsou i zásadní investice směrem k základním školám tak, aby u každé časem vyrostlo důstojné sportoviště pro děti i dospělé,“ ujistil náměstek primátorky Petr Cvik, který dnes za asistence ředitele školy a zhotovitele přestřihl slavnostní pásku.