ZASTUPITELÉ ODSOUHLASILI PENÍZE PRO RENARKON I SPORTPLEX

MM F-M

18. 6. 2007

Magistrát Frýdku-Místku dnes 18.6. hostil 5. zasedání Zastupitelstva města. Přítomno bylo 37 ze 40 zastupitelů.  Na programu nechybělo přidělování neinvestičních dotací. Peníze dostane například Renarkon a Sportplex. Obecně prospěšná společnost Ranarkon získá z rozpočtu města 199 tis. korun a to výhradně na částečnou úhradu provozních nákladů, tj, na kancelářské potřeby, zdravotní materiál, čistící prostředky, ochranné pomůcky, ale také na odvoz odpadu nebo na služby spojené s nájmem. Pro poskytnutí dotace hlasovalo 32 ze 40 zastupitelů. Peníze z rozpočtu získá také společnost Sportplex s.r.o., která provozuje Víceúčelovou sportovní halu a Aquapark na Olešné. Částku 1.500.000 korun dostane na pokrytí provozních nákladů. Tedy na úhradu energie, vodného i stočného, na pravidelné hygienické laboratorní zkoušky, odvoz odpadů , ale také například na platy zaměstnanců. „ Ekonomika společnosti je průběžně kontrolována, přesto ekonomické výsledky nemohou dosahovat kladných čísel a to v důsledku toho, že se jedná o službu obyvatelstvu a cena vstupného na jednotlivá sportoviště je regulována rozhodnutím města Frýdku-Místku, jakožto jediného majitele,“ řekl ředitel Sportplexu Petr Slunský. Zastupitelé souhlasili také s tím, vložit do základního kapitálu společnosti Sportplex nepeněžitý vklad, který představuje určité pozemky a budovy kolem VSH i Aquaparku Olešná. Patří sem například areál hokejbalového hřiště nebo nové sociální zařízení na Olešné. Pro poskytnutí dotace a vložení nepeněžitého vkladu do spol. Sportplex, hlasovalo 22 zastupitelů.