NA SLEZSKÉ PŘIBUDOU PARKOVACÍ MÍSTA

MM F-M

13. 8. 2007

Další chodníky ve městě dostanou novou dlažbu a na frýdeckém sídlišti Slezská přibudou nová parkovací místa. Radní na tyto stavební akce uvolnili přes 6 mil. korun.  Na ulici Dobrovského ve Frýdku, poblíž světelné křižovatky u hypermarketu Interpsar, vznikne 19 nových parkovacích míst. V současné době se připravuje smlouva o dílo se společností Lesostavby F-M a.s., která vyhrála výběrové řízení na výstavbu parkoviště. Celkové náklady jsou vyčísleny na 2 a čtvrt mil. korun. Částečně budou financovány z dotace Ministerstva pro místní rozvoj, a to částkou 1 mil. 546 tis. korun. Parkoviště by mělo být postaveno do 60dní od zahájení stavebních prací. Město investuje také do oprav dalších chodníků. Novou zámkovou dlažbu dostanou v ulicích Malý Koloredov, 17.listopadu, dále U Renty na tř.T.G.Masaryka a také na ul. Mozartova, kde jsou již stavební práce v plném proudu. Investice přesáhnou 5 a půl mil. korun. Nejnákladnější bude oprava chodníku kolem domů s pečovatelskou službou na ul. 17.listopadu, v úseku od křižovatky U Rady po areál TS a.s. (technické služby), která z kasy města odčerpá přes 2 a čtvrt mil. korun.