MAGISTRÁT NAVŠTÍVILI ZASLOUŽILÍ HASIČI

MM F-M

13. 9. 2007

Primátorka města Eva Richtrová přijala zasloužilé hasiče Moravskoslezského a Olomouckého kraje. V rámci svého každoročního setkání tentokráte navštívili město Frýdek-Místek. Ve velké zasedací síni magistrátu jich usedlo 59. „Po shlédnutí filmu o Euroregionu Beskydy se tématem diskuze stala nejen historie a současnost našeho města, ale také práce dobrovolných hasičů, jejich technické vybavení a podmínky pro jejich práci. Velmi pozitivně přítomní přijali mé konstatování o uvolnění finančních prostředků na nákup nového automobilu pro technickou jednotku dobrovolných hasičů v Zelinkovicích ve výši 300 tisíc korun a na pořízení nové cisterny, která si vyžádá více než 4 miliony korun z našeho rozpočtu a 2 miliony státní dotace,“ řekla primátorka Eva Richtrová. Titulem zasloužilý hasič se může pochlubit pouze ten člen Sboru dobrovolných hasičů, který se významnou měrou zasloužil o záchranu lidských životů a majetků a zároveň dosáhl věkové hranice 60 ti let. V našem okrese žije 30 zasloužilých hasičů, z toho 28 mužů a 2 ženy, nejstarším zasloužilým hasičem je pan Stanislav Kozák z Frýdlantu nad Ostravicí, kterému je 89 let. „Chtěla bych touto cestou poděkovat za celoživotní práci všem nositelům titulu zasloužilý hasič a zároveň všem dobrovolným hasičům. Vždyť bez jejich pomoci si neumíme představit ani likvidaci požárů ani odstraňování následků povodní , tak jak to dokázali i v minulých dnech,“ dodala primátorka Richtrová.