JESLE PROCHÁZÍ MODERNIZACÍ

MM F-M

30. 11. 2007

Jediné jesle ve Frýdku-Místku, na Brožíkově ulici, procházejí modernizací. V těchto dnech byl za účasti zástupců magistrátu města uveden do provozu opravený pavilon C. Proměna je viditelná na první pohled. Pavilon C byl zateplen, dostal novou střešní nástavbu a novou barevnou fasádu, přistavěna k němu byla i kočárkárna s plochou střechou. Velkou změnou prošly také vnitřní prostory pavilonu, které byly modernizovány. Staré dřevěné obložení nahradily stěny v pastelových barvách a pořízen byl také moderní dětský nábytek. „Náklady na rekonstrukci pavilonu C, včetně interiérového vybavení, byly vyčísleny na bezmála šest a čtvrt milionu korun. Uhrazeny byly z městského rozpočtu. Díky rekonstrukci pavilonu byla navýšena kapacita Jeslí Frýdek-Místek z 30 na 36 dětí. Opravy jeslí budou pokračovat i v příštím roce. Kompletní rekonstrukcí by měl projít pavilon B a část, ve které se nachází kuchyň. Město se bude snažit získat na stavební práce dotace. Cílem města je vytvořit ze stávajících jeslí zařízení na vysoké úrovni, a to až pro 72 dětí, “ řekl uvolněný člen městské rady Ivan Vrba. Jesle Frýdek-Místek na ul. Brožíkova je zařízení, jež poskytuje výchovu a zdravotní péči dětem ve věku od 1 do 4 let. Starají se o ně kvalifikované dětské sestry, které mají znalosti z psychologie a pedagogiky dítěte a které se snaží pobyt dětí v tomto zařízení co nejvíce přiblížit způsobu života v rodině.