O ODVOLÁNÍ PRIMÁTORKY SE NEHLASOVALO

MM F-M

3. 11. 2008

Mimořádné zasedání Zastupitelstva města Frýdku-Místku bylo velmi krátké, skončilo do pěti minut od jeho zahájení. Důvod? Program tohoto zastupitelstva, na němž chtěli členové ODS, Občanů pro Frýdek-Místek a klubu členů zastupitelstva KDU-ČSL odvolat primátorku města Evu Richtrovou, nebyl schválen a zasedání bylo ukončeno.

„Klub zastupitelů za ČSSD FM odmítá důvody svolání mimořádného Zastupitelstva města. Považuje je za agitační, účelové a neodůvodněné. Klub zastupitelů jednoznačně odmítá veškerá nařčení vedená proti primátorce města, stejně jako zásadním způsobem odmítá pochybení při zpracování IPRM. Naše stanovisko jsme deklarovali před volbami, a proto již nehodláme dávat prostor dalšímu vodopádu arogantních slov a urážek, které by se na hlavu primátorky a čerstvě zvolené senátorky sesypaly,“ uvedl předseda klubu zastupitelů ČSSD Petr Cvik s tím, že ve zdůvodnění žádosti o svolání Zastupitelstva města Frýdku-Místku je veden nepravdivý údaj o rozhodnutí Regionální rady Moravskoslezského kraje. Regionální rada nerozhodla o neudělení dotace městu Frýdku-Místku, své rozhodnutí pouze odložila. Vzhledem k těmto faktům zastupitelé za ČSSD nepodpořili schválení programu mimořádného zasedání Zastupitelstva města.