MĚSTO MÁ NOVÉHO POLSKÉHO PARTNERA

MM F-M

11. 2. 2009

Statutární město Frýdek-Místek podepsalo dohodu o spolupráci s polským městem Powiatu Zywiec. Navazuje tak na již dříve vedený závazek o spolupráci v rámci Euroregionu.

„V dohodě jde především o spolupráci na mezinárodních projektech v rámci škol, které probíhají již řadu let, města si vyměňují své poznatky a pořádají různé akce. Na základě této dohody budou moci obě města snadněji žádat o dotace z evropských fondů na podporu projektů, ve kterých budou zainteresována,“ uvedla vedoucí Odboru školství Ilona Nowaková.

Dohoda o spolupráci nabídne rozvoj různých forem spolupráce mezi organizacemi obou regionů, a to v oblasti vzdělávání, kultury, turistiky, sporotu, výměny mládeže, ale také společného získávání prostředků z evropských fondů.

Dohodu na dobu neurčitou podepsala primátorka statutárního města Frýdek-Místek Eva Richtrová a starosta Powiatu Zywieckiego Andrzej Zielinski.