MĚSTO MÁ NOVÉHO POLSKÉHO PARTNERA

Statutární město Frýdek-Místek podepsalo dohodu o spolupráci s polským městem Powiatu Zywiec. Navazuje tak na již dříve vedený závazek o spolupráci v rámci Euroregionu. „V dohodě jde především o spolupráci na mezinárodních projektech v rámci škol, které probíhají již řadu let, města si vyměňují své poznatky a pořádají různé akce. Na základě této dohody budou moci obě města snadněji žádat o dotace z evropských fondů na podporu projektů, ve kterých budou zainteresována,“ uvedla vedoucí Odboru školství Ilona Nowaková. Dohoda o spolupráci nabídne rozvoj různých forem spolupráce mezi organizacemi obou regionů, a to v oblasti vzdělávání, kultury, turistiky, sporotu, výměny mládeže, ale také společného získávání prostředků z evropských fondů. Dohodu na dobu neurčitou podepsala primátorka statutárního města Frýdek-Místek Eva Richtrová a starosta Powiatu Zywieckiego Andrzej Zielinski.
MM F-M
11.02.2009 14:38