ALTÁN V PARKU OŽIJE KULTURNÍMI AKCEMI

MM F-M

21. 5. 2009

Vedení města vrací tradici do altánu v Sadech Bedřicha Smetany u řeky Ostravice. Pravidelně, a to vždy v neděli od 10 do 11 hodin, v něm budou vystupovat převážně místní pěvecké sbory nebo hudební a taneční soubory, které od města dostávají dotace na svou činnost a které tak získají příležitost předvést své umění široké veřejnosti. „První kulturní akce se v altánu u řeky Ostravice uskuteční tuto neděli 24. května, kdy zde bude od 10 do 11 hodin účinkovat Pěvecký sbor Smetana. V červnu ještě altán nabídne ukázky country tanců, prezentaci souborů hostujících v rámci 15. ročníku Mezinárodního folklorního festivalu Frýdek-Místek 2009 a vystoupení Pěveckého sboru lidových písní Radost, Ženského pěveckého sboru Bohuslava Martinů a Pěveckého sboru Catena Musica,“ vyjmenovala vedoucí Odboru školství, kultury, mládeže a tělovýchovy Ilona Nowaková. Altán v sadech Bedřicha Smetany byl vystavěn počátkem minulého století, kdy se v něm od jara do podzimu konaly promenádní koncerty. Po roce 1989 ale tato tradice zanikla a altán začal chátrat. Čas se na jeho dřevěné konstrukci podepsal takovým způsobem, že již pro veřejnost ani vystupující nepředstavoval bezpečný hudební pavilon, a proto se město rozhodlo, že altán zrekonstruuje a pokusí se v něm obnovit zaniklou tradici. Práce na celkové rekonstrukci altánu probíhaly v loňském roce. Vzhledově připomíná altán původní, nyní již ale nese prvky moderní doby, jako například bodové osvětlení pódia. V suterénu je místo pro uskladnění přenosného mobiliáře a nechybí v něm ani přípojka elektrického vedení, potřebná při pořádání kulturních akcí s hudební produkcí. Pozměněno a upraveno bylo také okolí altánu, byla zde položena nová dlažba, zabudovány nové lavičky, stojany na kola i odpadkové koše a vyměněno bylo i veřejné osvětlení. Celkové náklady na opravu altánu a úpravu lokality, ve které se nachází, byly vyčísleny na 6 milionů korun. PROGRAM: 24.5. Pěvecký sbor Smetana    7.6. Country club VIRGINIA (country tance) 14.6. Pěvecký sbor lidových písní „Radost“ a Ženský pěvecký sbor Bohuslava Martinů 21.6. Soubory hostující v rámci 15. ročníku Mezinárodního folklorního festivalu Frýdek-Místek 2009 28.6. Pěvecký sbor CATENA MUSICA Akce v altánu v Sadech Bedřicha Smetany se budou konat pouze za příznivého počasí.