VLASTNÍCI DOMŮ NA SÍDLIŠTI SLEZSKÁ MOHOU ZÍSKAT DOTACE EU

MM F-M

4. 8. 2009

Statutární město Frýdek-Místek získalo z evropských fondů 5,24 milionů Euro na financování Integrovaného plánu rozvoje statutárního města Frýdku-Místku – sídliště Slezská, který je rozdělen na dvě základní části – regenerace bytových domů a revitalizace veřejných prostranství. V rámci „Regenerace bytových domů“ mohou vlastníci bytových domů na „nové“ Slezské požádat o dotace EU, například na zateplení domů, výměnu oken, modernizaci otopné soustavy nebo výtahů, výměnu a modernizaci lodžií a balkonů včetně zábradlí a podobně. Podpora bude poskytována pouze v zóně Sídliště Slezská II, o dotace tedy mohou žádat vlastníci bytových domů v ulicích: Novodvorská, Dr. M. Tyrše, Pekařská, J. Kavky, J. Božana, M. Chasáka, J. Čapka, Jiřího z Poděbrad a Dobrovského. Potenciální žadatelé se musí řídit textem výzvy a Příručkou pro žadatele a příjemce. Nejdříve předkládají svoje žádosti městu, které je ohodnotí. Schválené žádosti jsou žadatelům vráceny a ti je předkládají na pobočku Centra pro regionální rozvoj v Ostravě, která jejich žádosti administruje dále až do ukončení celého projektu a proplacení dotace. Kompletní text výzvy viz příloha. V pondělí 31. srpna od 16:30 hodin se ve Velké zasedací místnosti magistrátu uskuteční informační seminář pro žadatele o dotace, a to za účasti zástupců Centra pro regionální rozvoj. Vstup je volný. .