Město zvýšilo kapacitu mateřské školy

Ve Frýdku-Místku, stejně jako v jiných městech, jsou mateřské školy plně obsazeny. Vedení města se proto rozhodlo, že zvýší kapacitu frýdecké mateřské školy na Lískovecké ulici o dvě třídy s celkovou kapacitou 50 míst.

„V rámci vybudování dvou nových tříd prošla budova mateřské školy úpravami za téměř dva miliony korun. Byla vyměněna okna a vchodové dveře, opravila se sociální zařízení, rekonstruovaly se přípravné kuchyňky, které byly vybaveny myčkami nádobí, vyměnily se podlahové krytiny, parapety i úložné prostory šatnových skříněk,“ vyjmenovala vedoucí odboru školství Ilona Nowaková s tím, že na vybavení tříd nábytkem, hračkami a dalšími potřebnými věcmi byla škole přiznána účelová dotace.

Celková kapacita mateřské školy na Lískovecké ulici je nyní 106 míst. Díky vstřícnému přístupu vedení školy nastoupily děti do dvou nových tříd mateřské školy již včera 1. listopadu.

02.11.2010 11:33
Počet zhlédnutí: 4 279