Archiv

Váš hlas pomůže získat dotace pro místní organizace

Vybrané organizace, které působí na území města, se i letos uchází o finanční dotace z programu PRAZDROJ LIDEM. O tom, zda peníze na své projekty získají a budou moci rozvíjet své aktivity rozhodnou hlasy občanů. Ve hře jsou peníze pro místní hospic, jesle, pečovatelskou službu, ale také pro základní školy, plavecký oddíl, svaz včelařů, folklorní soubor Ostravička nebo Občanské sdružení Beskyd.

V 10. ročníku programu PRAZDROJ LIDEM bude již tradičně rozdělena částka 2,5 milionu korun. Do boje o ně se s 82 projekty přihlásilo celkem 74 organizací (loni 67 projektů/64 organizací) z Frýdecko-Místecka, Ostravska, Třinecka a Jablunkovska.

Rada reprezentantů, složená z představitelů regionální samosprávy, veřejného života a zástupců společnosti Prazdroj, poslala do užšího kola 23 projektů, které nyní bojují o hlasy občanů.  Členkou Rady reprezentantů je od jejího vzniku také senátorka Frýdku-Místku Eva Richtrová, která letošní ročník označila za velice pestrý a již teď ho vidí, jako úspěšný. „ Za deset let mého působení v Radě reprezentantů je to poprvé, kdy se do veřejného hlasování dostalo deset projektů od organizací působících na území našeho města. Již teď je to veliký úspěch a může být ještě větší. Nyní máme všichni možnost podpořit tyto projekty svým hlasováním nebo zasláním DMS a pomoci jim získat peníze z programu PRAZDROJ LIDEM. Projekty jsou velice kvalitní a věřím, že budou úspěšné,“ vyzvala občany k hlasování senátorka Eva Richtrová. 

Hlasovat lze do 31. prosince 2011

- prostřednictvím webových stránek programu ZDE

- prostřednictvím DMS na číslo 87 777 ve tvaru DMSmezeraPLRčíslo projektu 1 až 21, příklad DMS PLR10. Cena  DMS je 30 korun.

- ve dnech 20. a 23. prosince vyjde také hlasovací kupon v tištěném periodiku Deník. Hlasovací boxy budou umístěny mimo jiné v redakci Frýdecko-místeckého a Třineckého deníku na ulici 8. pěšího pluku 1975, ale také v budově magistrátu na ul. Radniční 1148

Projekty organizací - ZDE  nebo viz příloha

Projekty z Frýdku-Místku – číslo projektu, název projektu, název organizace

1   Mount Eight za humny – Základní škola F-M (8. ZŠ)
4   Naše zahrada bude velká paráda – ZŠ a MŠ Skalice
5   Včely=život – Český svaz včelařů Frýdek-Místek
6   Vybavení nové výtvarné a košíkářské dílny – Škola života F-M
7   Hra, smích a radost – Jesle Frýdek-Místek
10 Zlepšení kvality péče o imobilní klienty – Centrum zdravotnických a     sociálních služeb F-M (hospic)
11 Plaveme pro zdraví a krásu – Plavecký oddíl F-M
13 Více pomůcek, více poskytnuté pomoci – Centrum pečovatelské služby F-M
20 Jubilující Ostravička host i hostitel festivalu – Dětský folklorní soubor Ostravička F-M
22 Boj proti násilí – Občanské sdružení Beskyd

MM F-M, Jana Matějíková
ODBOR ŠKOLSTVÍ, KULTURY, MLÁDEŽE A TĚLOVÝCHOVY
25.11.2011 08:28
(Aktualizováno: 25.11.2011 08:44)
Počet zhlédnutí: 3 973