Opravy ve školách a školkách

13. 7. 2012

V roce 2008 jsme zahájili postupné zateplování našich školských zařízení, a to za pomocí dotací z Evropské unie, které se nám daří v rámci Operačního programu Životního prostředí získávat. K dnešnímu dni jsme vyměnili okna, zateplili a opravili fasádu a v některých případech i střechu 18 budov školských zařízení. Celkové náklady činily 172,1 milionů korun, z toho bylo 98,4 milionů korun uhrazeno z dotací EU. V současné době usilujeme o dotace na zateplení dalších škol.

Město ale investuje vlastní prostředky také do údržby a úprav školských zařízení. Letos již provedlo úpravy za 1,6 milionů korun a další miliony ještě proinvestuje.
V srpnu dostane nová okna a nový kabát základní škola v Chlebovicích, ale také mateřská škola Bavlnářská. Náklady přesáhnou 4,3 miliony korun. Na základní škole Jiřího z Poděbrad opravíme vnitřní bazén, který získá novou nerezovou vanu a podlahové vytápění. Práce potrvají zhruba tři měsíce. Mateřskou školu na ulici J. Trnky čeká stavební úprava zádveří za 311 tisíc korun. MŠ Sněženka se dočká rekonstrukce školní jídelny za více jak 3,5 milionu korun. Nový nátěr dostane podlaha tělocvičny u 6. ZŠ, dokončena bude nová elektroinstalace za více jak 3,5 milionu na základní škole P. Bezruče a připravujeme úpravu sociálního zařízení pro handicapované děti ze základní školy Naděje,“ vyjmenoval náměstek primátora Michal Pobucký.

Letos již město dokončilo opravu teras MŠ Svatopluka Čecha, dovybavilo kuchyni 6. ZŠ, rozšířilo ložnici dětí v MŠ Lískovecká a s pomocí EU zateplilo budovy mateřských škol na ulici J. Trnky, 8. pěšího pluku, Nad Lipinou a Olbrachtova.

Pozn.:
V roce 2008 byla z dotací EU zateplena (náklady 6,1 mil. korun; dotace 3,1 mil. korun:
– ZŠ a MŠ Naděje
V roce 2009 byla z dotací EU zateplena (náklady 38,5 mil. korun; dotace 28,1 mil. korun):
– 2. ZŠ
V roce 2010 byly z dotací EU zatepleny (náklady 22,4 mil. Kč, dotace 11,5 mil. Kč):
– Základní a mateřská škola Frýdek-Místek, El. Krásnohorské 2254
– Základní škola a mateřská škola Frýdek-Místek, Lískovec, K Sedlištím 320
– Mateřská škola na ulicí Slezská 770
V roce 2011 byly z dotací EU zatepleny (náklady 86,6 mil. Kč, dotace 46,5 mil. Kč):
– Základní škola Frýdek-Místek, Československé armády 570
– Mateřská škola Frýdek-Místek, Josefa Myslivečka 1883