Město odměnilo výrazné osobnosti v sociálních službách

26. 9. 2012

Vítěze jednotlivých kategorií vybrala pětičlenná komise složená ze zástupců města a největších poskytovatelů a příspěvkových organizací sociálních služeb působících ve městě. Slavnostní vyhlášení se konalo v Národním domě v rámci Dne zdraví a sociálních služeb.

Cenu sympatie za profesionální a zároveň empatický přístup ke svým klientům získala Alena Kopidolová z Charity Frýdek-Místek, která dlouhá léta vede a pracuje s dětmi v nízkoprahovém klubu Nezbeda. Ocenění jí velmi překvapilo, ale také ji potvrdilo, že práci, kterou pro děti dělá s velkým nasazením, dělá dobře.

Osobností roku byla vyhlášena Helena Fejkusová, ředitelka občanského sdružení Podané ruce, která se zasloužila o vznik projektu Osobní asistence a také o rozvoj canisterapie ve Frýdku-Místku. Služby osobní asistence využívá ve městě zhruba 300 klientů a canisterapii nabízí v rámci celé ČR, včetně školících akcí a zkoušek psů. Helena Fejkusová tak výrazně přispěla k rozvoji a zviditelnění sociálních služeb ve městě.