Archiv

Ve městě vzniklo další nové parkoviště

Sídliště Slezská, jedno z nejlidnatějších sídlišť ve Frýdku-Místku, prochází celkovou modernizací a revitalizací. V těchto dnech byla dokončena výstavba parkoviště a příjezdové komunikace v blízkosti křižovatky ulic Slezská a Staroměstská, naproti penzionu U Křivého psa.

Parkoviště má kapacitu 43 parkovacích míst, přičemž 31 míst je na parkovišti a 12 podél nové příjezdové komunikace. Pro osoby těžce tělesně postižené byla vyhrazena 3 parkovací místa. Povrch propojovací komunikace je asfaltový, parkoviště a nově vzniklé chodníky mají povrch ze zámkové dlažby. Součástí zakázky, jejíž realizace trvala něco málo přes dva měsíce, bylo také rozšíření veřejného osvětlení v okolí nových komunikací a vysazení tří stromů.

„Významným přínosem tohoto projektu je nejen vznik nového parkoviště, ale také vznik spojky mezi ulicemi Slezská a Pekařská, která bude využívána jako nová přístupová komunikace na sídliště Slezská, což napomůže zejména plynulosti provozu uvnitř sídliště,“ konstatoval primátor Michal Pobucký.  

Náklady na tuto investiční akci činí 3,5 milionu korun (vč. DPH), přičemž 85% z této částky získá město zpět formou dotace z prostředků Evropské unie, Evropského fondu pro regionální rozvoj.

Pozn.:
Revitalizace veřejných prostranství na sídlišti Slezská probíhá v rámci Integrovaného plánu rozvoje statutárního města Frýdku-Místku – sídliště Slezská, na který je z evropských fondů vyčleněno 5,24 milionů EURO. Kromě téměř třiceti zrekonstruovaných panelových domů zahrnuje rekonstrukci sadů Svobody a parčíku za Sekerovou vilou, výstavbu nových parkovišť (další vznikne na ulici Dr. M. Tyrše s kapacitou 20 míst), dále zahrnuje opravu hřišť, vegetační úpravy i vybudování nové páteřní optické sítě kamerového systému. Další projekty revitalizace veřejných prostranství (zejména parkovacích ploch) se připravují. Realizovány by měly být v letech 2013-2014. Cílem je zvýšení kvality života obyvatel tohoto sídliště.  Více zde

MM F-M, Jana Matějíková
ODBOR ŠKOLSTVÍ, KULTURY, MLÁDEŽE A TĚLOVÝCHOVY
18.12.2012 08:10
Počet zhlédnutí: 3 906