Provizorní hokejová hala se už rýsuje

Zastupitelstvo města schválilo pětimilionovou neinvestiční dotaci z rozpočtu města pro Hokejový club Frýdek-Místek. Peníze jsou určeny na pronájem ledové plochy a náklady hokejového klubu.

„Demolice současné Víceúčelové sportovní haly a rozestavěná Polárka zapříčinily, že hokejisté zůstali bez ledové plochy a dojížděli za ledem do okolních měst, což představovalo zejména problémy se zajištěním ledu v požadovaném termínu, ale také s přepravou. Těší mě, že zastupitelé schválili peníze na pořízení provizorní haly s ledovou plochou, kterou budou využívat zejména junioři a dorost, kterým tak odpadnou starosti spojené s přepravou a budou se moci plně soustředit na své výkony,“ konstatoval náměstek primátora Petr Cvik s tím, že pro provizorní halu hlasovalo dvaatřicet zastupitelů ze čtyřiceti přítomných, sedm bylo proti a jeden se hlasování zdržel.

Pořízení provizorní haly s ledovou plochou je plně v kompetenci HC Frýdek-Místek, o. s. Hala již roste na parkovací ploše fotbalového stadionu Stovky. Ledová plocha o rozměrech  56x26 m odpovídá minimální velikosti podle směrnice Českého svazu ledního hokeje.

Pětimilionová dotace od města na pořízení provizorní ledové plochy se vtahuje k hokejové sezóně  2013/2014. Příští hokejovou sezónu už by měli odehrát hokejisté z řad dětí, mládeže i mužů v nové hale Polárka, která jim i návštěvníkům nabídne veškeré zázemí a komfort.

18.09.2013 11:12
(Aktualizováno: 19.9.2013 10:01)